„Nieumarła i niedoceniona” oraz „Nieumarła nieodwracalnie” – Mary Janice Davidson

5948036207

3, 4/2016

Tytuł oryginalny:”Undead and Unappreciated” i „Undead and Unreturnable”
Wydawnictwo: Amber
Cykl: Królowa Betsy (tom 3 i 4 )
Kategoria: fantastyka/fantasy
Liczba stron: 320/240
Cena okładkowa: 35,80/ 32,80 zł

.

.

Dwie ostatnie części cyklu o Królowej wampirów (z przypadku) – Betsy. Obie opisuję za jednym razem, ponieważ kiedy skończyłam jedną, od razu wzięłam się za pożeranie drugiej i nawet nie było kiedy podzielić się wrażeniami.

Jakiś czas temu na jednym z serwisów książkowych natknęłam się na recenzję, która rozpoczynała się zdaniem:” Na początku był chaos, pojawiła się Betsy i….nastąpił jeszcze większy chaos!”- słowa te idealnie opisują główną bohaterkę jak i całą serię powieści o przypadkach przypadkowej królowej wampirów.

Połknęłam na raz, podobnie jak poprzedni tom, niestety nie przeczytałam jeszcze pierwszej części przygód Betsy (no cóż, tak to jest jak się nieświadomie kupuje książki należące do jakiejś serii no i oczywiście trafia się na środkową, bo jakby inaczej -.-), za to pociesza mnie myśl, że nie rozstaję się jeszcze tak do końca z tą kobietą (*jupiiii).

Do rzeczy. Betsy jako królowa wampirów musi zdobyć szacunek u swoich pobratymców, co wcale nie jest takie łatwe, gdy jest się kobietą dbającą o buty bardziej niż o własnego małżonka, zabiło się poprzedniego władcę panującego cholera wie jak długo, a na dodatek czującą obrzydzenie na samą myśl karmienia się krwią, dochodzą do tego jeszcze „dosyć” radykalne poglądy na temat zabijania i generalnie całego nocnego świata  oraz bycie wampirem, którego nie można zabić i mamy sukces na nienawiść wszystkich. Jeszcze gdy się dowiadujesz, że Twoja przyrodnia siostra jest córką diabła, która ma przejąć panowanie nad światem to może troszeczkę podburzać pewność siebie. Jeszcze ten nieszczęsny Sinclair, który podaje się za Twojego męża i ukochanego, a normalnego ślubu nie chce. Książka, po której czytaniu chce się zabić swoją najlepszą przyjaciółkę (no ale można śmigać nawet przed zmrokiem, więc jest jakiś plus) i poczucie humoru Betsy to gwarancja przynajmniej kilku niesamowitych wieczorów.

Książka należąca do „odmóżdżaczy”, jednak zdecydowanie pozytywnie. Główną wadą tego typu powieści jest wymuszany humor i lekko żenujące żarty. Niestety na takie brzydko powiedziawszy „chały” trafiam dosyć często sięgając po książki fantasy czy o wampirach, wilkołakach etc. Tu nie znajdziemy wysumblimowanego słownictwa, morałów i głębokiego przesłania, natomiast genialnymi żartami zostaniemy wręcz zbombardowani :D

Więcej nie będę się rozpisywać, bo te książki trzeba po prostu przeczytać! Po ciężkim dniu, czy dołującym popołudniu to będzie najlepszy wybór.

Moja opinia na temat poprzedniej części dostępna jest tu—–>
http://kasi-recenzje-ksiazek.blog.pl/2015/11/13/nieumarla-i-bezrobotna-mary-janice-davidson/

Ogólna ocena 7/10, w swoim gatunku: 8/10

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.